Toplantıya Davet “Ar-Ge Reform Paketi Bilgilendirme Toplantısı”

Ülkemizin kalkınmasına daha fazla ivme kazandıracak, yüksek katma değerli alanlara odaklanan bir yenilik sistemi getirmeyi hedefleyen, Ar-Ge’ye ilave olarak tasarımı da teşvik kapsamına alan Araştırma ve Geliştirme ...
Toplantıya Davet “Ar-Ge Reform Paketi Bilgilendirme Toplantısı”

 

 

Ülkemizin kalkınmasına daha fazla ivme kazandıracak, yüksek katma değerli alanlara odaklanan bir yenilik sistemi getirmeyi hedefleyen, Ar-Ge’ye ilave olarak tasarımı da teşvik kapsamına alan Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine ilişkin kanun sanayicilerimiz için ciddi faydalar getirmektedir.

 

Bu kapsamda İSO, Bilim Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürlüğü ve İSTOÇ işbirliğiyle 12 Nisan 2016 tarihinde “Ar-Ge Reform Paketi Bilgilendirme Toplantısı” adlı bilgilendirme etkinliği gerçekleştirilecek ve ilgili sorular cevaplandırılacaktır.

 

Ar-Ge Reform Paketinin firmalara sağladığı geniş çaplı desteklere ilişkin bilgilendirme Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı tarafından yapılacaktır.

 

Toplantıda ayrıca İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yatırım Destek Ofisi Uzmanı tarafından, İSTKA destekleri ile ilgili güncel bilgiler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

 

Güçlü işbirliklerinin sorunları çözme noktasında önemli olduğu inancıyla toplantımızda sizleri aramızda görmek bizleri memnun edecektir.

 

 Kayıt Koşulları

Seminere katılım ücretsizdir. Seminere katılmak isteyenlerin www.iso.org.tr/seminer  internet adresindeki ISB0216 referanslı “Ar-Ge Reform Paketi Bilgilendirme Toplantısı” için kayıt yapmaları gereklidir.

 Tarih

12 Nisan 2016, Salı

 Program

09:30 – 10:00 Kayıt

10:00 – 10:15 Açılış Konuşması

              Nahit Kemalbay, İSTOÇ Başkanı ve İSO Yönetim Kurulu Üyesi

10:15 – 10:45 İşletmelere Yönelik İSTKA Destekleri

              Muhammet Mucteba BEŞLİ – İSTKA Uzmanı

10:45 – 11:30 Ar-Ge Reform Paketi

               Turgut DEVECİ – Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı

11:30 – 12:00 Soru-Cevap

 Yer

İSTOÇ Yönetim Binası, Konferans Salonu

İSTOÇ Ticaret Merkezi, Mahmutbey – Bağcılar / İSTANBUL

 

 

 


Eklenme Tarihi : 06/04/2016
Bu haber 1486 kez okundu.