İstoç Trafiğini Rahatlatacak Kavşak Tamam

Bağcılar da yapılan TEM otoyolunun Tekstilkent-Mahmutbey gişeler yönü trafik yükünü azaltmak için başlatılan Bağcılar Yüzyıl Kavşağı tamamlandı.
İstoç Trafiğini Rahatlatacak Kavşak Tamam

İstanbul trafiğini rahatlatmak için Bağcılar da yapılan Yüzyıl Kavşağı tamamlandı. Kavşak , TEM-Başakşehir-Bağcılar-Tekstilkent-Arnavutköy bağlantılarındaki trafik yoğunluğunu hafifletecek.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi nden yapılan açıklama göre , TEM otoyolunun Tekstilkent-Mahmutbey gişeler yönü trafik yükünü azaltmak için başlatılan Bağcılar Yüzyıl Kavşağı tamamlandı. Hizmete alınan 2 bin 300 metre uzunluğundaki 2 yönde 3 er şeritli olan birinci etapla birlikte TEM in Arnavutköy , Habipler ve Bağcılar ilçelerine bağlantısı için alternatif güzergah haline getirildi. İki adet köprülü kavşak ve bağlantı kolları yapıldı. Birinci etap 27 milyon 400 bin liraya mal oldu.
 
Bu arada , aynı güzergahtaki çalışmalar kapsamında İSTOÇ a köprülü kavşak yapılacağı belirtildi. Ağustos ayında başlanacak ikinci etap çalışmalarında güzergahın bin 700 metre olacağı ifade edildi.


Eklenme Tarihi : 13/05/2014
Bu haber 2615 kez okundu.