İSTOÇ’ ta AR-GE ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri yapıldı.

İSTOÇ’ ta AR-GE ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri yapıldı.

 

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İSTOÇ Yönetim işbirliği ile İSTOÇ Yönetim Binasında AR-GE ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri yapıldı.

17 Kasım 2016 tarihinde, İSTOÇ Yönetim binasının konferans salonunda gerçekleşen seminerde İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı ve İSO Yönetim Kurulu Üyesi Nahit Kemalbay’ da katıldı.

AR-GE ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Seminerlerine, firma sahipleri, üst düzey yöneticileri, AR-GE ve ÜR-GE sorumluları, finans ve muhasebeden sorumlu bir çok firma yetkilisi katılım gösterdi. Eğitimde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Ekrem Türker Fidan tarafından AR-GE ve tasarım merkezlerine sağlanan destekler ve başvuru süreçleri ve Türkiye’de yenilik ekosisteminin gelişimi konularında bilgiler verildi. Katılımcılar AR-GE ve tasarım merkezleri konusunda merak ettiklerini daha sonra Fidan’a sorma imkanı buldu. Ardından dokuz firma ile bakanlık yetkilileri arasında bire bir görüşmeler gerçekleştirildi.

 

etkinlik    etkinlik

 

etkinlik   

 

 

 


Eklenme Tarihi : 18/11/2016
Bu haber 1333 kez okundu.