İstoç Esnafı Geleneksel İstoçder İftarında Bir Araya Geldi

İSTOÇDER İstoç işadamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl dördüncüsü düzenlenen iftar programı, yağan sağanak yağmura rağmen büyük bir coşkuyla gerçekleşti.
İstoç Esnafı Geleneksel İstoçder İftarında Bir Araya Geldi

İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER)’nin geleneksel hale gelen iftar yemeğinin dördüncüsü, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da İSTOÇ esnafını bir araya getirmek amacıyla 15 Temmuz Salı günü İstoç metro durağının önündeki alanda yapıldı.

 

İstoç Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay ve İstoç Yönetim Kurulu, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Bağcılar Emniyet Müdürü Birol Uşsen, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz katılımcılar arasında yerlerini aldılar.
 

İftar öncesi İstoç Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay yapılan iftarlarla ilgili olarak İSTOÇDER Yönetim Kuruluna ve işadamı Tuncay Aslan’a öncülüğünden dolayı teşekkür etti.
 

Kürsüye çıkan İSTOÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koç Konuşmasında “Çarşı esnafının etkinliğe helal ve ortak gelirini paylaşmayı, helal lokma helal kazanç ve hiç kimse kimsesiz kalmasın sloganıyla iftar düzenlediklerini ve bir arada olmayı amaçladığını belirtti. İstoç’tan söz eden Koç, şu an mekânda 4 bin 700 dükkân, 38 meslek grubu bulunduğunu aktardı” Ahmet Koç, bu güzide iftarı düzenleyen Hikmet Bilen ve Şenay Araç nezdinde yönetim kuruluna ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek hedeflerinin imalatçı ve toptancıları dünyaya tanıtmak ve daha çok satış yapmak olduğunu da sözlerine ekledi. 
 

Sonrasında mikrofona gelen İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran bu tür iftarların ne kadar faydalı olduğunu anlatarak, iftarların birlik ve beraberliğimizi artırdığına dikkat çekti. Ayrıca bu muazzam iftar sofrasını hazırlayan İSTOÇDER yönetim kuruluna teşekkür ederek sözü Grup Dergâh’a bıraktılar. Grup Dergâh ise ilahi esintiler ile binlerce kişinin maneviyatına dokunarak coşkuyu üst düzeye çıkardı.

 

 


Eklenme Tarihi : 21/07/2014
Bu haber 2078 kez okundu.