İSTOÇ EMLAK 2014 FUARINA KATILDI

İstoç Saray Otel ve AVM, Emlak 2014 Fuarı’nda yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi gördü.
İSTOÇ EMLAK 2014 FUARINA KATILDI

İSTOÇ, EMLAK 2014 FUARINA KATILDI.

İstoç Saray Otel ve AVM,  Emlak 2014 Fuarı’nda yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi gördü.

İstoç, emlak sektörünün önde gelen firmaları ve dev projelerin yer aldığı  “Emlak 2014 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı’nda’’ İstoç Saray Otel ve AVM projelerini, yeni inşaat projelerini ve İstoç Oto Ticaret Merkezi'nde bitmiş taşınmaya hazır işyerlerinin tanıtımını yaptı. 11-14 Eylül tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de yapılan fuara yoğun ilgi oldu.

Fuarın açılış töreni, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Tataristan Başbakan Yardımcı aynı zamanda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, House of Consultancy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Essam Hamads Al Attiyah ve CNR Holding CEO’su Cem Şenel’in katılımı ile yapıldı.

Zeybekci, “İnşaat sektörü, diğer bütün sektörleri harekete geçiren ekonominin lokomotif sektörüdür. Türkiye’nin tamamında kentsel dönüşümle modern kentler ortaya çıkarıyoruz. Sektör önümüzdeki 10-15 yıl içinde trilyonlarca liralık büyüklüklere ulaşacak. Dünyanın en büyük 250 inşaat firmasının 40’ı Türk. Sektörde Çin’den sonra 2’inci en büyük ülkeyiz” dedi.

Fuara, konut ve toplu konut projeleri, AVM ve iş merkezleri, plazalar, rezidanslar, sanayi siteleri ve organize sanayi bölgeleri, emlak pazarlama kuruluşları, arsa ofisleri, kooperatifler, devremülk şirketleri, bankalar, finansman ve kredi kuruluşları katıldı. Fuara katılan firmalardan bazıları işe şu şekilde; Ağaoğlu, Vartaş, Tema İstanbul, AKS Grup, E7 Yapı, Emlak Toki, Ege Yapı, Özyurtlar’dır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından desteklenen fuar, bu yıl iki kat büyüdü.

Fuarda, İstoç Saray Otel ve AVM' nin dışında İstoç Oto Ticaret Merkezi'nin tanıtımı ve 2015 yılında faaliyete geçmesi planlanan yeni inşaat projelerinin de tanıtımı yapıldı.

İstoç Ticaret Merkezi içinde yapılacak olan yeni inşaat projeleri;

YT Blok

İstoç Ticaret Merkezi’nde Mahmutbey Sultançiftliği güzergahında, Mahmutbey köprüsü yanında bulunan 1 nolu giriş kapısı yanında yer almaktadır. TEM yolu yanında olup Edirne ve Ankara istikametinde seyreden araçlar tarafından görülmekte olup Bağcılar ilçesinde en yüksek pozisyonda ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. YT Blokta 3 adet dükkan ve 77 adet büro olmak üzere toplam 80 adet bağımsız bölüm bulunmakta, yapılan ek otopark binasıyla birlikte 215 adet kapalı 107 adet açık otopark olmak üzere toplam 322 adet otopark sağlanmıştır.

P Blok

İstoç Ticaret Merkezi’ nde 5. Adada camii ye yakın konumda sitenin ticaret yoğunluğunun en fazla olan bölgesinde 1 bodrum 1 zemin ve 2 normal kattan ibaret 1034 m2 bürüt alanı olacak şekilde planlanmıştır.

E3 Blok

Yapı 3 bodrum 1 zemin ve 5 normal katlı planlanmış olup, toplam inşaat alanı 8.300 m2 dir.

G Blok

İstoç Ticaret Merkezi’nde TEM yolunda Edirne ve Ankara güzergahında hareket eden araçlar tarafından görünür konumdadır.  Mevcut hali ile görülmekte olup şu anda yönetim binası olarak kullanılmaktadır.

İstoç Oto Ticaret Merkezi'nde bitmiş taşınmaya hazır işyerleri

İstoç Oto Ticaret Merkezi' nin bünyesinde oto alım-satımına uygun 1200 işyeri, 200 adet 400 metre karelik ofis, 2 bin 500 araçlık kapalı otopark, 2 bin 500 araçlık teşhir yeri bulunmaktadır. Merkez, kısa sürede ülkemizin oto alım satımının kalbi konumuna yükselmiştir.

,

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi : 22/09/2014
Bu haber 3009 kez okundu.