İstoç'ta vergide elektronik tebligat konusu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

İstoç'ta vergide elektronik tebligat konusu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

İstanbul Sanayi Odası (İSO), İSTOÇ ve İstanbul Vergi Dairesi işbirliği ile  1 Ocak 2016’da yürürlüğe girecek olan  E-Tebligat uygulaması ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. İSTOÇ Yönetim binasında gerçekleşen seminerde, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Usul Grup Müdürü Halil Sencar katılımcılara uygulama hakkında bilgiler verdi.
İSTOÇ yönetimi, İSTOÇ’ ta faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç duydukları alanlardaki konular ile ilgili  bilgilendirici toplantılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan E-Tebligat uygulaması için 22 Aralık 2015 tarihinde, İSTOÇ yönetim binasında Vergide Elektronik Tebligat semineri yapıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Nahit Kemalbay İSTOÇ hakkında bilgiler verdi. Kemalbay, İSO olarak üyelere ve topluma daha yakın olmak yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi.
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Usul Grup Müdürü Halil Sencar ise E-Tebligat sistemini anlattı ve sistemi kullanabilmek için başvuru aşamalarını açıkladı. Sistemin avantajları ile ilgili katılımcılara bilgi veren Sencar, sisteme kayıt yaptırmayanların özel usulsüzlük cezası ile karşılaşacağını hatırlattı.
İSO Sanayi Şubesi Müdürü Mehmet Çavdar da konuşmasında İSO’nun verdiği temel hizmetler olan üyelik işlemleri, kapasite raporu düzenlenmesi, muhtelif ekspertiz raporları ve belgeler, yatırım teşvik belgeleri, dış ticaret dolaşım belgeleri gibi hizmetler hakkında bilgiler verdi.
Bilgilendirici seminer son olarak katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

 

e-tebligat semineri   

 

e-tebligat semineri   

 

e-tebligat semineri   

 

e-tebligat semineri   

 

e-tebligat semineri   

 


Eklenme Tarihi : 03/01/2016
Bu haber 2630 kez okundu.