DUYURU

DUYURU

Sayın üyelerimiz ve esnaflarımız;

 

20.01.2020 tarihinde bir kısım basın ve medya kuruluşlarında son dakika haberiyle çıkan gerçeğe aykırı beyan ve karalamalarla ilgili gerekli yasal girişimler tarafımızdan derhal yapılacak olup, gereken suç duyuruları yapılarak ilgililerin cezalandırılması için müracaatlar tamamlanacaktır.

 

Ancak, olayın duyulmasını müteakip meydana gelen yorum ve değerlendirmelerin yanlış anlaşılmalara yol açmaması için sizlere kısa bir bilgilendirme yapmak gereği hâsıl olmuştur.

 

Site esnaflarımızdan Ahmet Furkan Yürek’e ait işyerinde 27.07.2018 tarihinde saat 07:00 sularında hırsızlık meydana gelmiş olup, hırsızlık olayı sebebiyle uğradığı 19.410,00 TL zararın tazmini İçin Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesinde kooperatifimiz aleyhine dava açılmış olup, dava halen devam etmektedir ve duruşması da 07/02/2020 tarihinde yapılacaktır.

 

Üzülerek belirtelim ki; herhangi bir suç duyurusu ya da kooperatifimiz aleyhine bu olayla ilgili başkaca bir dava ya da şikayet yoktur. Olay yeni olmuş şeklinde abartılı ve gerçeğe dayanmayan beyan ve şikayetlerle kooperatifimizin ve tüm üye ve esnaflarımızın hedef alınarak itibar ve güvenilirliğini yok etmeye yönelik suçlayıcı ifade ve açıklamalar için gerekli suç duyuruları yapılacak olup, süreç takip edilecektir.

 

 

Saygılarımızla…

İstoç Yönetim Kurulu


Eklenme Tarihi : 20/01/2020
Bu haber 328 kez okundu.