Bölge İdare Mahkemesi İstoç'a Yürüme Mesafesinde

Bölge idare mahkemesi çok kısa bir süre sonra İstoç'a yürüme mesafesinde olacak.
Bölge İdare Mahkemesi İstoç'a Yürüme Mesafesinde

İstoç'tan Tem Otoyolu tarafına baktığımızda Mahmutbey tarafında hızla yükselen heybetli bina bir çoğumuzun acaba ne yapılıyor diye merakımızı uyandırıyor.Sizler için gidip ne yapıldığını araştırdık.

 

Adelet Bakanlığı Yenibosna'da bir iş hanına sıkışmış olarak hizmet vermeye devam eden Bölge İdare Mahkemesini buraya taşıyarak kendi binasında hizmet vermesine karar vermiş.Mahkeme başkanları, her biri yüzlerce klasörden oluşan birçok davaya baktıklarını belirterek ihtiyaçlarını karşılayacak bir adliye binası talep ettiler.

 

Talep, Adalet Bakanlığı'na ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi. Başbakan Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı ile yaptığı görüşme sonunda, yeni bir bina yapılmasının kararlaştırıldığı öğrenildi.

 

Mahkeme üyeleri, Büyükşehir tarafından teklif edilen arsaları gezdiler ve bunlar içinde Mahmutbey İstoç karşısındaki boş araziyi uygun buldular. Böylece yani binanın yapımına başlandı.

 

Şu anda Yenibosnadaki binasında hizmet veren Bölge İdare Mahkemesi, 2015 yılında Mahmutbey'de yeni yapılmakta olan binasında hizmet vermeye başlayacak.

 


Eklenme Tarihi : 13/05/2014
Bu haber 13147 kez okundu.